Braci Niemojowskich 31N, Kalisz
697107637 obsluga@bok.jarkal.pl
JARKAL PL - rozwiązania dla domu i firm

Szyfrowanie danych

szyfrowanie

Jak zabezpieczamy dane?

Szyfrowanie odbywa się przy pomocy bardzo silnych algorytmów takich jak AES, Serpent, Twofish, które dodatkowo mogą być łączone. Przez długie lata metoda jaką szyfrujemy dane nie została złamana. Próbowały tego różne instytucje, w tym rządowe, ale żadnej się to nie udało.

Metoda ta, używana była także przez znanego Edwarda Snowdena pracującego dla NSA (National Security Agency).

Dajemy Państwu możliwość szyfrowania całych dysków (zewnętrznych/wewnętrznych), poszczególnych partycji, wybranych plików oraz pamięci przenośnej. Dyski na czas szyfrowania przechowywane są w sejfach/szafach minimum klasy S1. Po wykonaniu usługi, odczytanie zaszyfrowanych danych możliwe jest jedynie przez osobę posiadającą hasło, klucz szyfrowania.

Do kogo skierowana jest oferta?

Tak naprawdę oferta skierowana jest do wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych.

Wszyscy, którzy posiadają ważne dane na dyskach oraz pamięciach przenośnych pendrive, powinni przemyśleć korzyści jakie daje zabezpieczenie danych, należy pamiętać, że w przypadku zgubienia lub kradzieży nikt nie odczyta naszych informacji.

Większość nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i konsekwencji utraty danych. Jest wiele grup zawodowych (adwokaci, funkcjonariusze, księgowi), którzy przenoszą dane osobowe oraz ważne dokumenty na niezabezpieczonych prywatnych nośnikach. Z chwilą utraty danych, mogą spodziewać się konsekwencji jakie niosą postępowania, pozwy o odszkodowanie oraz zwolnienie dyscyplinarne, w zależności od sytuacji.

O zabezpieczenie informacji powinny zatroszczyć się przede wszystkim osoby posiadające dostęp do informacji z klauzulą „poufne” oraz „tajne”, na których ciąży szczególny obowiązek zachowania tajemnicy.

Po zaszyfrowaniu klient otrzymuje krótki instruktaż na temat bezpieczeństwa i posługiwania się zaszyfrowanymi danymi.

Potrzebujesz pomocy lub więcej informacji? – Zapraszamy do kontaktu, telefon 697 107 637